|
|
Photo By Aiden Reinarz | Airline Lufthansa | Aircraft Airbus A340-300 |
|---|---|---|---|
| Registration D-AIGY | Airport YVR • View | Upload Date 06/28/2022 | Photo Date 12/18/2021 |
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A320NEO |
| Airport | LHR |
| Photo Date | 08/14/2023 |
| Registration | D-AIJA |
| Views | 12748 |
© 2026 Lucas Wu
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A321NEO |
| Airport | MUC |
| Photo Date | 11/03/2022 |
| Registration | D-AIEI |
| Views | 15001 |
© 2026 Hendrik Bittorf
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A340-600 |
| Airport | MUC |
| Photo Date | 08/30/2022 |
| Registration | D-AIHV |
| Views | 16546 |
© 2026 Hendrik Bittorf
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A320 |
| Airport | MUC |
| Photo Date | 06/09/2022 |
| Registration | D-AIZH |
| Views | 14338 |
© 2026 Hendrik Bittorf
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A320 |
| Airport | MUC |
| Photo Date | 06/09/2022 |
| Registration | D-AIZP |
| Views | 14138 |
© 2026 Hendrik Bittorf
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A321-200 |
| Airport | MUC |
| Photo Date | 06/09/2022 |
| Registration | D-AIDL |
| Views | 14178 |
© 2026 Hendrik Bittorf
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A350-900 |
| Airport | SAN |
| Photo Date | 08/22/2023 |
| Registration | D-AIXE |
| Views | 15265 |
© 2026 Pablo Armando Armenta
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A350-900 |
| Airport | SAN |
| Photo Date | 08/22/2023 |
| Registration | D-AIXE |
| Views | 14850 |
© 2026 Pablo Armando Armenta
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A319 |
| Airport | FRA |
| Photo Date | 07/17/2023 |
| Registration | D-AILI |
| Views | 16434 |
© 2026 William Pierre
| Airline | Surinam Airways |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | AMS |
| Photo Date | 07/12/2023 |
| Registration | PZ-TCW |
| Views | 16298 |
© 2026 William Pierre
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | JFK |
| Photo Date | 08/19/2023 |
| Registration | D-AIGX |
| Views | 14077 |
© 2026 Jamie Chapman
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | JFK |
| Photo Date | 08/19/2023 |
| Registration | D-AIGX |
| Views | 13945 |
© 2026 Jamie Chapman
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | JFK |
| Photo Date | 08/19/2023 |
| Registration | D-AIGX |
| Views | 13884 |
© 2026 Jamie Chapman
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | JFK |
| Photo Date | 08/19/2023 |
| Registration | D-AIGX |
| Views | 13830 |
© 2026 Jamie Chapman
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | IAD |
| Photo Date | 08/13/2023 |
| Registration | D-AIFC |
| Views | 15403 |
| Airline | Lufthansa |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | DEN |
| Photo Date | 01/13/2024 |
| Registration | D-AIGP |
| Views | 22161 |
© 2026 Dylan Kappel
| Airline | Edelweiss Air |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | ZRH |
| Photo Date | 05/26/2023 |
| Registration | HB-JMF |
| Views | 14556 |
© 2026 Griffin Hubner
| Airline | Surinam Airways |
| Aircraft | Airbus A340-300 |
| Airport | eham |
| Photo Date | 03/09/2024 |
| Registration | PZ-TCW |
| Views | 13145 |
© 2026 Jeroen stroes
| Airline | WestJet |
| Aircraft | De Havilland Dash-8 q400 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 11/13/2023 |
| Registration | C-FOEN |
| Views | 15386 |
© 2026 Blazer
| Airline | QantasLink |
| Aircraft | Airbus A220-300 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 12/17/2023 |
| Registration | VH-X4A |
| Views | 14567 |
© 2026 Blazer
| Airline | All Nippon Airways |
| Aircraft | Boeing 787-9 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 01/13/2024 |
| Registration | JA898A |
| Views | 15560 |
© 2026 Griffin Hubner
| Airline | Japan Airlines |
| Aircraft | Boeing 767-300ER |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 01/13/2024 |
| Registration | JA620J |
| Views | 18003 |
© 2026 Griffin Hubner
| Airline | Air Canada |
| Aircraft | Boeing 777-300ER |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 01/13/2024 |
| Registration | C-FRAM |
| Views | 15897 |
© 2026 Griffin Hubner
| Airline | Delta Airlines |
| Aircraft | Airbus A320 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 11/19/2023 |
| Registration | N374NW |
| Views | 14114 |
© 2026 Ethan Enos
| Airline | WestJet |
| Aircraft | Boeing 737-700 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 11/19/2023 |
| Registration | C-GWBN |
| Views | 13762 |
© 2026 Ethan Enos
| Airline | Air Canada Express |
| Aircraft | De Havilland Dash-8 q400 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 04/02/2024 |
| Registration | C-GJZN |
| Views | 15479 |
© 2026 Luca Masaro
| Airline | Sichuan Airlines |
| Aircraft | Airbus A350-900 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 06/11/2024 |
| Registration | B-304V |
| Views | 14874 |
© 2026 Cooper Palubeski
| Airline | Sunwing Airlines |
| Aircraft | Boeing 737 MAX 8 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 07/20/2025 |
| Registration | C-FTXF |
| Views | 3617 |
© 2026 Aiden Reinarz
| Airline | Discover Airlines |
| Aircraft | Airbus A330-300 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 12/04/2022 |
| Registration | D-AIKB |
| Views | 3941 |
© 2026 Aiden Reinarz
| Airline | China Airlines |
| Aircraft | Boeing 777-300ER |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 05/26/2025 |
| Registration | B-18007 |
| Views | 3515 |
© 2026 Aiden Reinarz
| Airline | EVA Air |
| Aircraft | Boeing 777-300ER |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 05/26/2025 |
| Registration | B-16740 |
| Views | 3321 |
© 2026 Aiden Reinarz
| Airline | Air Canada |
| Aircraft | Airbus A220-300 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 04/30/2022 |
| Registration | C-GNBN |
| Views | 5233 |
© 2026 Aiden Reinarz
| Airline | KLM |
| Aircraft | Airbus A330-200 |
| Airport | YVR |
| Photo Date | 12/26/2024 |
| Registration | PH-AOC |
| Views | 3532 |
© 2026 Aiden Reinarz