|
|
Photo By Your Pittsburgh Spotter | Airline USAF - United States Air Force | Aircraft North American F-86 Sabre |
|---|---|---|---|
| Registration 53-0894 | Airport PIT • View | Upload Date 02/15/2024 | Photo Date 02/14/2024 |
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | OSH |
| Photo Date | 07/23/2023 |
| Registration | 05-4089 |
| Views | 16606 |
© 2026 Sam B
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | OSH |
| Photo Date | 07/23/2023 |
| Registration | 05-4089 |
| Views | 16578 |
© 2026 Sam B
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | OSH |
| Photo Date | 07/23/2023 |
| Registration | 05-4089 |
| Views | 16362 |
© 2026 Sam B
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Boeing KC-135 Stratotanker |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 59-1480 |
| Views | 14643 |
© 2026 Raymond Gleadle
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | BKL |
| Photo Date | 09/02/2023 |
| Registration | 08-4160 |
| Views | 16386 |
© 2026 Raymond Gleadle
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed C-130J Hercules |
| Airport | LUK |
| Photo Date | 10/26/2023 |
| Registration | 16-5859 |
| Views | 13912 |
© 2026 Jack Oliver
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed F-117 Nighthawk |
| Airport | DLH |
| Photo Date | 08/09/2023 |
| Registration | 84-0811 |
| Views | 12274 |
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Boeing KC-46A Pegasus |
| Airport | DAB |
| Photo Date | 05/24/2019 |
| Registration | 20-46080 |
| Views | 14529 |
© 2026 Patrick Novoa
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Lockheed Martin F-22A Raptor |
| Airport | DAY |
| Photo Date | 07/22/2023 |
| Registration | 08-4169 |
| Views | 15196 |
© 2026 Mitchell Roetting
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | North American F-86 Sabre |
| Airport | FFO |
| Photo Date | 07/24/2023 |
| Registration | 52-3863 |
| Views | 12601 |
© 2026 Austin Hull
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | North American F-86 Sabre |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/14/2024 |
| Registration | 53-0894 |
| Views | 12041 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | North American F-86 Sabre |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/14/2024 |
| Registration | 53-0894 |
| Views | 10843 |
© 2026 Austin Hull
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | North American F-86 Sabre |
| Airport | VPS |
| Photo Date | 02/24/2024 |
| Registration | 512910 |
| Views | 11583 |
© 2026 Dylan Campbell
| Airline | PRIVATE |
| Aircraft | North American F-86 Sabre |
| Airport | DMA |
| Photo Date | 03/02/2024 |
| Registration | N1FT |
| Views | 10385 |
| Airline | Goodyear |
| Aircraft | Zeppelin NT |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 11/12/2023 |
| Registration | N1A |
| Views | 23508 |
© 2026 Austin Hull
| Airline | Atlas Air |
| Aircraft | Boeing 747-400 |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 10/07/2023 |
| Registration | N263SG |
| Views | 29784 |
© 2026 Austin Hull
| Airline | Arizona Cardinals |
| Aircraft | Boeing 777-200ER |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 12/01/2023 |
| Registration | N777AZ |
| Views | 15485 |
© 2026 Austin Hull
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Northrop T-38 Talon |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 11/10/2023 |
| Registration | 63-8218 |
| Views | 19066 |
© 2026 Dominic Meckling
| Airline | Southwest Airlines |
| Aircraft | Boeing 737-800 |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 11/10/2023 |
| Registration | N8620H |
| Views | 20614 |
© 2026 Dominic Meckling
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | Northrop T-38 Talon |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 11/10/2023 |
| Registration | 68-8185 |
| Views | 19090 |
© 2026 Dominic Meckling
| Airline | Southwest Airlines |
| Aircraft | Boeing 737 MAX 8 |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 11/10/2023 |
| Registration | N181OU |
| Views | 18327 |
© 2026 Dominic Meckling
| Airline | Delta Connection |
| Aircraft | Embraer E175 |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 11/10/2023 |
| Registration | N231JQ |
| Views | 17907 |
© 2026 Dominic Meckling
| Airline | United Airlines |
| Aircraft | Airbus A320 |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 11/10/2023 |
| Registration | N455UA |
| Views | 17322 |
© 2026 Dominic Meckling
| Airline | American Airlines |
| Aircraft | Boeing 737-800 |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/03/2024 |
| Registration | N844NN |
| Views | 18222 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | American Airlines |
| Aircraft | Airbus A321 |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/03/2024 |
| Registration | N535UW |
| Views | 18520 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | STAT MedEvac |
| Aircraft | Airbus H135 |
| Airport | AGC |
| Photo Date | 02/10/2024 |
| Registration | N536ME |
| Views | 21121 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | STAT MedEvac |
| Aircraft | Airbus H135 |
| Airport | AGC |
| Photo Date | 02/10/2024 |
| Registration | N536ME |
| Views | 21124 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | Private |
| Aircraft | Cessna 182 Skylane |
| Airport | AGC |
| Photo Date | 02/10/2024 |
| Registration | N412SS |
| Views | 19461 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | PRIVATE |
| Aircraft | Cessna 172 |
| Airport | AGC |
| Photo Date | 02/10/2024 |
| Registration | N1743L |
| Views | 18687 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | STAT MedEvac |
| Aircraft | Airbus H135 |
| Airport | AGC |
| Photo Date | 02/10/2024 |
| Registration | N536ME |
| Views | 20225 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | Private |
| Aircraft | Cessna 182 Skylane |
| Airport | AGC |
| Photo Date | 02/10/2024 |
| Registration | N412SS |
| Views | 18127 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | LTV A-7B Corsair II |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/14/2024 |
| Registration | 73-002 |
| Views | 15287 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | North American F-86 Sabre |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/14/2024 |
| Registration | 53-0894 |
| Views | 12041 |
© 2026 Your Pittsburgh Spotter
| Airline | USAF - United States Air Force |
| Aircraft | North American F-86 Sabre |
| Airport | PIT |
| Photo Date | 02/14/2024 |
| Registration | 53-0894 |
| Views | 10843 |
© 2026 Austin Hull